EnSURE™

Prémiový systém na kontrolu hygieny a další aplikace
EnSURE je novým pokračovatelem oblíbené a dlouhodobě prověřené řady luminometrů SystemSURE. Přístroj vychází přímo z modelu SystemSURE Plus. Navíc přináší nejvyšší citlivost měření a umožňuje využít nových testů při sledování kvalitativních ukazatelů ve výrobě. Zároveň nabízí stejně snadné ovládání, spolehlivost, odolnost a uživatelskou přívětivost, na které jsou všichni uživatelé systémů SystemSURE již řadu let zvyklí.

Software
Se systémem je dodáván databázový program SureTrend, který umožňuje tvorbu a správu vzorkovacích plánů, stahování výsledků testů z přístroje do počítače a jejich dlouhodobé sledování a hodnocení. Výsledky lze také exportovat do jiných programů, např. MS Excel.

Ověřený systém
Přístroje z převratné řady SystemSURE jsou používány potravinářskými výrobci více než 10 let. Jsou vytvořeny tak, aby nejen vydržely dlouho, ale především tak, aby fungovaly lépe než všechny ostatní systémy na trhu. Nemusíte se spoléhat jen na naše slovo - podívejte se na výsledky nejrozsáhlejší studie ATP systémů, kterou vypracovala renomovaná referenční laboratoř: Silliker Study (na stránkách Hygiena)

Aplikace

ATP monitoring hygieny
Při běžném monitoringu hygieny je možné s použitím stěrových přípravků Ultrasnap nebo testů vody Aquasnap detekovat i stopové znečištění během několika vteřin. Na zjištěný nedostatek je tak možné okamžitě reagovat a ochránit další výrobu před možnou kontaminací.

Ultrasnap - ATP stěrový přípravek
Aquasnap - ATP test na kontrolu vody

Testy s vysokou citlivostí - citlivost systému v kombinaci se stěrovými testy Supersnap dosahuje nebývalých 0,1 fmol ATP, tedy 10x lepší než ostatní systémy na trhu. Využívá se na monitoring hygieny v provozech s nejvyššími nároky na čistotu.
Supersnap - ATP stěr se zvýšenou citlivostí

Monitoring alergenů - vysoká citlivost systému EnSURE + Supersnap slouží i k ověření účinnosti čištění tam, kde případná rezidua mohou obsahovat nežádoucí alergenní složky. Citlivost detekce různých produktů je na úrovni 1-100 ppm, což odpovídá i specifickým testům na alergeny.

Detekce bakterií - testy Microsnap spojují výhody rychlé ATP metody a klasického mikrobiologického rozboru - poskytují rychlou detekci koliformních bakterií, E.coli, Enterobakterií a stanovení celkových počtů (CPM). Metoda je založena na bioluminogenním principu, kdy světlo je generováno pouze v případě přítomnosti enzymů charakteristických pro danou cílovou bakterii. Jediná kontaminující buňka je detekována již za 8 hodin, což umožňuje provedení testu v rámci jednoho pracovního dne. Bližší podrobnosti zde: Testy Microsnap

Vlastnosti
   Malý, lehký přístroj "do dlaně" (260 g, 7,6 x 17,8 x 3 cm)
   Dokonale jednoduché ovládání
   Napájení 2 tužkovými bateriemi (až 3000 měření)
   250 programovatelných vzorkovacích míst v odběrovém plánu
   100 odběrových plánů
   Textový popisek pro každé vzorkovací místo
   Identifikace uživatelů (200)
   Paměť na 5000 naměřených výsledků s následným přenosem do PC
   Robustní přístroj, určený na intenzivní používání
   Automatická kalibrace a kontrola při spuštění
   Detekční limit až 0,1 fmol ATP (s testy Supersnap)
   Různé aplikace: kontrola čistoty provozu, účinnost sanitace, detekce bakterií, alergeny


Stáhněte si prospekt: EnSURE (PDF, 1 MB)
Stáhněte si prospekt: Testování alergenů (PDF, 600 kB)
Stáhněte si prospekt: MicroSnap (PDF, 3 MB)

Podrobnosti na stránkách výrobce: SystemSURE Plus (stránky hygiena.com)

Představení systému EnSURE


Nastavení limitů ATP testu